Przeżywamy dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogich. Ks. Abp Marek Jędraszewski zwrócił się z prośbą o ofiary do puszek, na dzieła pomocy potrzebującym. Przy tej okazji dziękuję Siostrom Urszulankom i Zespołowi Charytatywnemu  „Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb’” za całoroczną troskę o potrzebujących. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na biednych do skarbonki św. Antoniego.

W liturgii Kościoła:

• Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • Wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • Środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej
  • Piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy
  • Sobotawspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
  • Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny.

W środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w środę o godz. 18.00.

W dniach 24-26 listopada Siostry Urszulanki zapraszają na rekolekcje do Częstochowy. Bliższe informacje na plakacie przy wejściu do kościoła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Antoniego Chachlicy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…