Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. w niedzielę poświęcimy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole, które można będzie nabyć. Dzieci zachęcam, aby wykonały dla siebie lampiony. Najładniejsze będą nagrodzone na końcu rorat.

Jak co roku, włączamy się także w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas w Polsce. Nabywając świece, począwszy od najbliższej niedzieli, mamy okazję wspomóc to piękne dzieło.

Członków wszystkich Róż Różańcowych zapraszam na Mszę św. w najbliższą niedzielę o godz. 9.00, aby można było poznać modlących się wspólnie w róży i wymienić w miarę możliwości wszystkie tajemnice, bo niektóre już dawno nie były przekazywane.

W liturgii w czwartek będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30.

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w środę o godz. 18.00.

Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie przypominamy, że bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary na cele charytatywne składane do skarbonki św. Antoniego.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

W minioną niedzielę podczas VII Światowego Dnia Ubogiego i Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy do puszek 3650 zł i 22 euro.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i dla dzieci „Stasia”.

Naszym Parafianom i Gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.