4. Niedziela Adwentu

Harcerze z Hufca ZHP Wieliczka przekazali nam dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie można w najbliższym czasie zabrać je do domu, by zapłonęło na stołach wigilijnych.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii we wtorek w godzinach: 15.00 – 16.30 oraz 17.00 – 18.00. Co 20 minut będzie udzielana Komunia święta. Zachęcam do korzystania z tego sakramentu. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. (można także zgłosić taką potrzebę po Mszy św.).

Zapraszam na roraty: we wtorek i czwartek o godz. 7.00, a dzieci wraz z opiekunami w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

Kończy się okres adwentu. W sobotę Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Msza św. rano o godz. 7.00.  Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcam do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszam na tradycyjną Pasterkę. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W niedzielę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

W poniedziałek przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną również według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które rozpoczniemy 27 grudnia (od wtorku). Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Bardzo proszę o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła. Program wizyty jest zamieszczony przy wejściu w gablocie.

Zbiórka przed kolędą dla lektorów i ministrantów w środę po wieczornej Mszy świętej.

Kolędnicy Misyjni z naszej Parafii będą odwiedzać Rodziny w dniach 26 i 27 grudnia. Ofiary z kolędy zostaną przekazane na cele misyjne.

Jest możliwość odwiedzin z posługą sakramentalną chorych, w podeszłym wieku, którzy nie wychodzą z domu.

Można jeszcze nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także zaopatrzyć się w bombki na choinkę, lampiony i serwetki wykonane przez rodziców dzieci ze Scholki.

Fundacja Towarzyszenia Rodzinie w ramach projektu „Rodzina mimo wszystko” oferuje formy bezpłatnej pomocy specjalistycznej: psychologicznej, pedagogicznej, psychoterapeutycznej. Spotkania odbywają się w poradniach parafialnych w Myślenicach, Nowym Targu i Zakopanem.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za wszelkie ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafii.

Naszym Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i radosnego oczekiwania na Noc Bożego Narodzenia