4. Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Wspólna modlitwa z klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej została przeniesiona na inny termin.

Suma odpustowa w  Sygneczowie o godz. 11.00.

Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych w dzień powszedni o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. Miło, że przy kapliczkach na terenie parafii gromadzą się wierni na wspólne śpiewanie majówki.

• Poniedziałek – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
  • Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  • Sobota – święto św. Macieja Apostoła.

I Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w sobotę 28 maja, natomiast bierzmowanie młodzieży z klas VIII będzie w poniedziałek 6 czerwca.

Zapraszamy rodziny z naszej  parafii, które przyjęły uchodźców do korzystania z „Barki”. Osoby które chcą wesprzeć to dzieło w naszej parafii, mogą złożyć ofiarę do puszki, a rzeczy materialne przekazać do Barki albo do Klasztoru Sióstr Urszulanek na furtę.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Rodzice Jakuba Mistarza, na którego leczenie odbyła się w zeszłą niedzielę kwesta, serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary. Zebrano kwotę 2955,20 zł.

Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.