5. Niedziela Wielkanocna

• Poniedziałek – święto św. Katarzyny z Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • Sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa, hutników i strażaków.

W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. i nabożeństwo majowe w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada I piątek miesiąca, dlatego spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Chorych odwiedzę w sobotę od godz. 9.00.

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w dzień powszedni będą sprawowane o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. W tym miesiącu Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00.

Zapraszamy dzieci do Róży Różańcowej, którą poprowadzi p. Agnieszka Borowska. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w salce pod kościołem. Uczestnicy otrzymają upominki związane z modlitwą różańcową.

W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” tradycyjnie zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego” i bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Oczyszczenie i pomalowanie dachu naszej świątyni oraz przemalowanie głównej elewacji wyniosło 37 500 zł.

Naszym Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa oraz szczególnej opieki Matki Bożej.