Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Zachęcam do modlitwy w ramach Róż Różańcowych.

• Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • Czwartek – Święto św. Benedykta, opata i patrona Europy
  • Piątek – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • Sobota – Wspomnienie pustelników św. Andrzeja, Świerada i Benedykta

W środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

15 lipca /poniedziałek/ o godz. 5.00 od klasztoru w Sierczy wyruszy całodniowa pielgrzymka różańcowa przez Krzeptówki, Jaszczurówkę, Cyrhlę, Czarną Górę i Bukowinę Tatrzańską. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Jackiem Wróbel /tel. 792 040 726/.

Dla wielu młodych ludzi nadchodzący czas jest momentem refleksji nad swoją dalszą życiową drogą. Zapewne niejeden młody człowiek zadaje sobie pytanie, czy Pan Bóg nie zaprasza mnie do tego, żeby szczególnie pójść za Nim i wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie informuje o rozpoczynającej się rekrutacji. Termin lipcowy do 13 lipca oraz termin wrześniowy do 12 września.

W dniu dzisiejszym o g. 20.00 odbędzie się Droga Krzyżowa na rynku w Wadowicach. Nabożeństwo zostanie odprawione w intencji dzieci, w tym także dzieci jeszcze nienarodzonych. Stacje drogi krzyżowej będą zestawione z postaciami bł. Rodziny Ulmów, których liturgiczne wspomnienie przypada w tym dniu.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Apostolstwa chorych”

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionej niedzieli i łask w nowym tygodniu. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu życzę udanego wypoczynku.