Kalendarz liturgiczny:

Środa – święto św. Tomasza, apostoła

Czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

W tym tygodniu I piątek miesiąca o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 9.00.

W I sobotę miesiąca różaniec w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.30.

Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o 20.30 na Apel Jasnogórski. Bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

5 lipca (piątek) przez cały dzień odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, lodówki, mikrofalówki, telewizory, komputery, odkurzacze, kuchenki, telefony itp.). Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”.

Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na nazywaną arcydziełem technologii, absolutnie wyjątkową w skali światowej wystawę: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Vouchery można odebrać w zakrystii.

Jest nowy oraz specjalny numer „Gościa Niedzielnego”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a na wakacyjny czas dobrego i bezpiecznego wypoczynku.