Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 14.30, w poniedziałki, środy, piątki i soboty o 17.30, wtorki i czwartki po Mszach św. o godz. 7.00.

W sobotę odbędą się w naszym kościele śluby wieczyste Siostry Anny z naszej wspólnoty. Będzie to przejmująca uroczystość w wymiarze zakonnym, ale i także parafialnym. Wspólnie z Siostrami Urszulankami serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę św. o godz. 11.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Msza święta na zakończenie roku szkolnego w przedszkolu naszych Sióstr we wtorek o godz. 10.00.

5 lipca (piątek) do godz. 16.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, lodówki, mikrofalówki, telewizory, komputery, odkurzacze, kuchenki, telefony itp.). Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Proszę, aby zużyty sprzęt przywozić po 1 lipca na miejsce wyznaczone przez Siostry.

Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na nazywaną arcydziełem technologii, absolutnie wyjątkową w skali światowej wystawę immersyjną: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Ci, którzy widzieli już tę wystawę – spektakl, są zachwyceni, dlatego gorąco zachęcamy. Wystawa jest dostępna w Krakowie przez najbliższe tygodnie, a vouchery można odebrać w zakrystii.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy oraz specjalny numer „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia książka opisująca życie bł. Michała Rapacza oraz płyta z nagraniami naszego chóru parafialnego.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, a na wakacyjny czas dobrego i bezpiecznego wypoczynku.