Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 14.30, w poniedziałki, środy, piątki i soboty o 17.30, wtorki i czwartki po Mszach św. o godz. 7.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami na Msze święte na zakończenie roku szkolnego, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za kończący się czas nauki i prosić Go o opiekę na czas wakacyjnego wypoczynku.

• Szkoła Podstawowa Św. Królowej Jadwigi w Sierczy – piątek o godz. 9.00.
  • Przedszkole Św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek w Sierczy – czwartek, godz. 10.00.

Możliwość spowiedzi w ciągu tygodnia przed nabożeństwem.

• W dniu 23 czerwca odbędzie się kolejna pielgrzymka „Z Maryją i dla Maryi”. Początek przy kościele w Ibramowicach o godz. 12.00. Zakończenie o godz. 17.00. Więcej informacji u Jacka Wróbla.

5 lipca (piątek) do godz. 16.00 odbędzie się przy naszym kościele zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, lodówki, mikrofalówki, telewizory, komputery, odkurzacze, kuchenki, telefony itp.). Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”.

Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza do Krakowa na Warsztaty Muzyki Niezwykłej w dniach 8-14 lipca. Tygodniowe spotkanie zgromadzi pasjonatów muzyki liturgicznej z całej Polski i nie tylko. A we wrześniu do Tyńca na rekolekcje „Mysterium fascinans”, które w tym roku będą poświęcone tematowi ksiąg i tekstów liturgicznych. Informacje są wywieszone na plakacie w przedsionku kościoła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i dla dzieci „Staś”. Jest do nabycia najnowsza książka opisująca życie bł. Michała Rapacza.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia.