Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w piątek święto Narodzenia NMP; w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W każdą środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na XXXI Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 17 września. Rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”, następnie o godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta.

Spotkanie organizacyjne kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 17.00.

Spotkania scholi dziecięcej będą odbywały się w piątki o godz. 17.00.

Biuro pielgrzymkowe „Frater” organizuje wyjazd do Medjugorie w dniach 17-22.10.2023r. Szczegółowy program jest wywieszony przed wejściem do kościoła. Telefon kontaktowy do pobrania w zakrystii.

Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl w zakładce Rekrutacja.

Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:

• przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.)
  • przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionej niedzieli i łask w nowym tygodniu.