3. Niedziela Wielkiego Postu

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańca świętego. Dla ułatwienia modlitwy mogę poszczególnym różom przekazać książeczki do nabożeństwa różańcowego, w których są wszystkie tajemnice i nie ma potrzeby ich wymiany. Chętnych zapraszam do zakrystii.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii głosi O. Maciej Kowalski, trynitarz.

Od poniedziałku do wtorku rekolekcje dla dzieci i młodzieży będzie głosił również o. Maciej. Plan rekolekcji:

W poniedziałek: godz. 14.15-15.00 kl. I-IV; godz. 15.15-16.00 kl. V-VIII

We wtorek: godz. 14.15-15.00 kl. I-IV; godz. 15.15-16.00 kl. V-VIII.

Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej.

Spowiedź przedświąteczną planujemy na Wielki Poniedziałek. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

Młodzież klas 6, 7 i 8 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 oraz Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.15.

W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Planujemy zorganizować 2-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Licheniu w terminie: 4.04 – 5.04. 2024r. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii w nieprzekraczalnym terminie do 12.03.

Można już nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Są nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatnego miesięcznika „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary „Jałmużna postna” do skarbonki św. Antoniego.

Od 1 marca w kinach można zobaczyć film „Powołany 2”. To polska produkcja w gwiaz­dorskiej obsadzie. Jej głównym bohaterem jest ksiądz (w tej roli Marcin Kwaśny), który znajduje ewangeliczny sposób, by inspirować ludzi niekoniecznie przychylnych Kościołowi i religii. Gdy grupa młodych ludzi, którzy popadli w tarapaty, szuka schronienia w starej świątyni, opowiada im cztery prawdziwe historie, których przykład odmienił niejedno ży­cie. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i  Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Włodzimierz Kania. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…