4. Niedziela Wielkiego Postu

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości.

Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.15  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje Grobu Pańskiego i inne dekoracje w naszej świątyni.

W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę. Spowiedź parafialną planujemy na Wielki Poniedziałek.

Młodzież klas 6, 7 i 8 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 oraz Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.15.

W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie organizacyjne Rodziców kandydatów do bierzmowania.

Zachęcamy dzieci i dorosłych do udziału w konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Palmy przynosimy w sobotę 23 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00.

Planujemy zorganizować 2-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Licheniu w terminie: 4.04 – 5.04. 2024r. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii w nieprzekraczalnym terminie do 12.03.

22 marca o godz. 20.00 wyruszy z kościoła św. Sebastiana w Wieliczce ekstremalna Droga Krzyżowa do Szczyrzyca i Sieprawia. Więcej informacji na plakacie.

Można nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Są nowe numery „Gościa Niedzielnego”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Niech Bóg zachowa Was i Wasze Rodziny w zdrowiu i obdarza potrzebnymi łaskami.