5. Niedziela Wielkiego Postu

Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.15  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Spowiedź przed Wielkanocą będzie w Wielki Poniedziałek: 16.15-17.45. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

W dniach od 16 do 24 marca po każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna zanoszona za wstawiennictwem polskich męczenników: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki poprzedza Dzień Świętości Życia.

Młodzież klas 6, 7 i 8 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 oraz Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.15.

We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zbiórka lektorów i ministrantów w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławienie palm na każdej Mszy świętej.

Zachęcamy dzieci i dorosłych do udziału w konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Palmy przynosimy w sobotę 23 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00.

Planujemy zorganizować 1-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej 4.04.2024r. Zarys programu: wyjazd z Sierczy o godz. 6:00, przyjazd do Kalwarii około 9:30, Msza Św. o godz 10.00 + zwiedzanie, około godz. 12.30 przejazd do Przemyśla – obiad, po obiedzie pojedziemy do Łańcuta, zwiedzanie zamku i wozowni, po których udamy się w drogę powrotną. Cena 265 zł. Zapisy w zakrystii.

22 marca o godz. 20.00 wyruszy z kościoła św. Sebastiana w Wieliczce ekstremalna Droga Krzyżowa do Szczyrzyca i Sieprawia. Więcej informacji na plakacie.

Można nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Są nowe numery „Gościa Niedzielnego” i dla najmłodszych „Staś”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5 procenta podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też najuboższym, ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Bez wsparcia ludzi dobrej woli ta pomoc będzie niemożliwa. Ulotki informacyjne są dostępne przy wejściu do kościoła.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie.