6. Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Święcenie palm podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się konkurs palm.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 14.15.

Spowiedź przed Wielkanocą będzie w Wielki Poniedziałek: 16.15 – 17.45.

Zachęcam do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego.

Wielki Czwartek – obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

Mszą Świętą Krzyżma odprawioną pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie o godz. 10.00, rozpocznie się pierwszy w historii naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny. Trwać będzie do 15 czerwca. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do uczestnictwa w nim, a bogaty program kongresu zawiera wydarzenia dedykowane dla wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej.

U nas Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Do południa – według możliwości – czuwanie dla Róż Różańcowych. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Zakończenie adoracji o godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych, zachęcam także, by zachować post w Wielką Sobotę do Wieczornej Mszy św. rezurekcyjnej.

Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów w naszym kościele: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. O godzinie 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej z Procesją Rezurekcyjną. Przynosimy na Mszę św. świece.

Pielgrzymka do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 4.04.2024r. Zapisy w zakrystii do poniedziałku, a do końca tego tygodnia proszę o wpłatę za wyjazd.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Gościa Niedzielnego”.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia