Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca świętego.

W następną niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego, dlatego zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 dla wszystkich chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. od godz. 8.30 będzie możliwość spowiedzi. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00 również będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. W tym dniu nie będzie wypominek.

W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę (17.30-18.00), niedzielę (10.00-11.00) i poniedziałek (17.30-18.00).

Poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, poświęcenie chleba, soli i wody.

Wtorek – wspomnienie św. męczenników japońskich Pawła i towarzyszy.

Sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W związku z tzw. tłustym czwartkiem Bracia Kapucyni zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki”.  Wysłany „pączek” w postaci ofiary sprawi, że dzieci zjedzą ciepły posiłek i będą pić czystą wodę z nowych studni. Akcja ma także wesprzeć budowę szkół, kaplic, boisk i placów zabaw oraz pomoc lekarską. Szczegóły akcji na plakacie.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Jest do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego. Można zabrać do domu bezpłatny egzemplarz czasopisma Dobre Nowiny.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach. W piątek zebraliśmy i przekazaliśmy na zakony kontemplacyjne kwotę 1407 zł i 50 gr.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i  Gościom życzę dobrego tygodnia, obfitującego w  Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.