Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. Dzisiaj adorację rozpoczniemy o 14.30.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam na tradycyjną procesję Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9.00. Proszę o asystę dzieci do sypania kwiatów, pań i panów noszących feretrony i baldachim.

Bardzo proszę o tradycyjne przygotowanie ołtarzy:

• Rada Sołecka (przed wejściem do przedszkola)
  • Schola Dorosłych (balkon na tyłach klasztoru)
  • Żywy Różaniec (parking przed klasztorem)
  • Siostry Urszulanki (przed wejściem do klasztoru).

W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa majowe i czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną: w piątek i sobotę o 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Kalendarz liturgiczny:

1. Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  2. Piątek – święto Nawiedzenia NMP
  3. Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

Tradycyjny koncert uwielbienia w Boże Ciało odbędzie się o godz. 19.30 na Rynku Górnym w Wieliczce. Zaprasza Burmistrz.

W sobotę 1 czerwca br., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, odbędzie się Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Mszy Świętej, która będzie sprawowana w Bazylice o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. biskup Jan Zając. Zapraszamy!

Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości oraz wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym na parkingu przy klasztorze naszych Sióstr w środę 29 maja o godzinie 15.15 do 16.00. Badania szczególnie zalecane po przejściu Covid 19. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Szczegóły na plakatach.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. dziękuję za podarowanie kapy liturgicznej w kolorze białym z haftem.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego” i jego specjalnego numeru oraz bezpłatnego numeru „Dobre Nowiny”. Jest do nabycia najnowsza książka opisująca życie ks. Michała Rapacza, kandydata na ołtarze, a także  bezpłatna broszura przybliżająca życie eucharystyczne. Możemy zakupić płyty z nagraniami naszego chóru parafialnego jako prezent na różne uroczystości.

Od 31 maja w kinach można zobaczyć film Wolni. Podróż do wnętrza. Twórcy filmu, dzięki szczególnym okolicznościom, otrzymali dostęp do dwunastu zamkniętych na co dzień klasztorów i zabierają widza w hipnotyzującą podróż do enklaw ciszy i modlitwy, ale nade wszystko w podróż do wnętrza ludzkiej duszy.

To bez wątpienia film na dzisiejsze zagonione, hałaśliwe i pełne konfliktów czasy, a seans daje szansę na duchowe wytchnienie i wyciszenie. Gorąco zapraszamy do kin.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień.