Zesłanie Ducha Świętego

Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

• Wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
  • Środa – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu modlimy się za naszego Metropolitę Abpa Marka Jędraszewskiego w rocznicę święceń kapłańskich
  • Sobota – wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża.

Nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. Dzisiaj adorację rozpoczniemy o 14.30.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszym kościele jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed nabożeństwem.

W sobotę (25.05) w naszym kościele o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci z klas III. W niedzielę dzieci przyjdą o godz. 11.00, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Proszę zabrać ze sobą gromnice/świece. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w piątek od 15.45 do 16.45.

W niedzielę (26.05) o godz. 12.30 rocznica I Komunii Świętej dla dzieci z klas IV.

W niedzielę 26.05 odbędzie się pielgrzymka „Z Maryją i dla Maryi”. Uczestnicy spotkają się w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 12.00 i wyruszą z różańcem w ręku na Dróżki. Po modlitwie jest planowana agapa w restauracji przy kościele. Bliższe informacje u p. Jacka Wróbla.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia najnowsza książka opisująca życie ks. Michała Rapacza, kandydata na ołtarze oraz  bezpłatna broszura przybliżająca życie eucharystyczne. Możemy zakupić płyty z nagraniami naszego chóru parafialnego jako prezent na różne uroczystości.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.