Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Powoli kończy się okres wielkanocny i możliwość wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Nabożeństwa majowe odbywają się w dni powszednie o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. W łączności z odbywającym się w naszej Archidiecezji Kongresem Eucharystycznym we wszystkie niedziele maja będziemy adorować Jezusa Eucharystycznego od 14.00 do 15.00.

Przez cały tydzień podczas nabożeństw majowych Nowenna do Ducha Świętego. Zapraszam dzieci i młodzież, szczególnie przygotowującą się do przyjęcia bierzmowania.

Kalendarz liturgiczny:

– W poniedziałek – wspomnienie NMP z Fatimy.

– We wtorek – święto św. Macieja, apostoła.

– W środę – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.

– W czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe.

Zapraszamy dzieci do Róży Różańcowej, którą poprowadzi p. Agnieszka Borowska. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w salce pod kościołem. Zapisy do róży w zakrystii.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia najnowsza książka opisująca życie ks. Michała Rapacza, kandydata na ołtarze oraz  bezpłatna broszura przybliżająca życie eucharystyczne.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Jezus odszedł do nieba, by przygotować nam miejsce w Domu Ojca. Niech każda chwila naszego życia będzie przygotowaniem do spotkania kiedyś z Chrystusem w niebie.  Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Parafianom i  Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa Świętych Patronów.

W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Baran. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…