Trzecią Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego przeżywamy po raz piąty jako Niedzielę Słowa Bożego. Została ustanowiona przez papieża Franciszka i zachęca nas wszystkich do pogłębionej lektury Słowa Bożego.

• Środa – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • Piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • Sobota – św. Anieli Merici, dziewicy, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej
  • Niedziela – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyty jest zamieszczony w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Młodzież klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w środę o godz. 18.00.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom życzę wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień.

W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Markowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…